Byl jednou jeden konflikt

Získejte od nás knihu za cenu pouhého nákladu, která vašim studentům či dětem a třeba i vám samotným pomůže řešit složitější, často konfliktní životní situace konstruktivně a s nadhledem. To vše na pozadí pohádkových příběhů, které všichni důvěrně známe. Kniha obsahuje i metodickou část k využití nejen při pedagogické práci s dětmi. A jak je možné, že i vlk může být hodný? To se dozvíte v knize!

Ponořte se s námi do šesti příběhů inspirovaných známými pohádkami. V knize „Byl jednou jeden konflikt“ jsou pohádky ukazovány z perspektivy všech zapojených osob. Každá postava zde má prostor představit svůj pohled a odkrýt tak důvody, proč v pohádce jedná tak, jak jedná. 

Pohádky jsou stylizované do reálného světa zákonů a pravidel, kde zvířecí postavy také mohou být zaměněny za lidské. Tím, že pohádky ukazují perspektivy všech zapojených postav, můžeme si na nich trénovat empatii a dovednosti v konstruktivním řešení konfliktů.

Druhá část knihy je metodická s důrazem na mediaci konfliktů.

Díky ní si osvojíme:

  • co pro nás znamená konflikt,
  • jak ho řešit konstruktivně (základy mediace a nenásilné komunikace),
  • jak se uvolnit, když konflikt eskaluje,
  • jak trénovat aktivní naslouchání
  • a další důležité techniky zvládání konfliktu, ať už se jedná o každodenní drobná nedorozumění nebo o vážnější konflikty v rámci mezilidských vztahů.

Kniha je vhodná jak pro pedagogy a pedagožky, tak i pro rodiče, kteří chtějí naučit sami sebe a své děti řešit konflikty co možná nejuvážlivěji. Jedná se o překlad knihy „Once upon a conflict“ upravený pro české prostředí.  Kniha je vhodná pro děti od 10 let.

Kniha byla finančně podpořena Zaměstnaneckým grantem Albatros Media.

Cena: 250 Kč