Práce (bez) budoucnosti

Výstava se věnuje proměnám pracovních podmínek v České republice (resp. v západním světě) v souvislosti s nástupem digitalizace, automatizace a robotizace. Na 11 plakátech se tak seznámíte s úskalími dovážkových služeb, home office nebo samořiditelných aut.

Robotizace, automatizace, digitalizace. To jsou fenomény, jež vyvolávají naději na změny natolik převratné, jako bylo před sto lety zavedení osmihodinové pracovní doby – naději na odbourání fyzicky namáhavé a nedůstojné práce, na zkrácení pracovní doby a možná i na to, že připraví půdu pro nepodmíněný základní příjem, tedy dávku garantovanou všem bez ohledu na to, zda pracují, či nikoli. Zkrátka že umožní všem lidem dělat smysluplnou práci se smysluplným příjmem a dostatkem volného času.

Stojí před námi jedna z největších výzev dnešní doby: jak využít tyto technologie ve prospěch celé společnosti? Technologie jsou nástroj a je jen na nás, jak s ním naložíme. Pokud si nezačneme klást ty správné otázky, hrozí, že nás tyto technologie opanují. Prvním krokem je uvědomit si rizika a nezamýšlené důsledky, které již nyní technologická revoluce přináší. Jak dobře je na ni česká společnost připravena? A dopadne na všechny z nás stejně?

Náhled výstavy

 

Zároveň s výstavou je možné realizovat doprovodnou vzdělávací lekci.
Uspořádejte k výstavě promítání! Tipy na vhodné dokumenty najdete zde.
Více o budoucnosti práce.

 


Technické informace

10 tematických plakátů + 1 úvodní plakát
velikost A2
materiál: papír FSC křída mat, vysoká gramáž (250g/m2)

Cena

platíte pouze náklady na dopravu
výstava je zdarma (zůstává vystavovateli, nemusí ji vracet)

>> vystavy@nazemi.cz

 


Další výstavy >>