Spustili jsme web s výstupy projektu Deal with it!

V prosinci jsme společně s našimi projektovými partnery spustili stránku https://dealwithitproject.org/. Ta prezentuje, co se v průběhu více než ročního projektu DEAL with it! povedlo v rámci naší spolupráce s mladými lidmi ze čtyř evropských zemí, kteří měli příležitost diskutovat a učit se o tématech spojených s klimatickou krizí, které čelíme. Vznikl tak materiál, který ukazuje střípky toho, jak si mladí lidé představují udržitelnou budoucnost pro lidi i planetu, ve které by sami chtěli žít.

Na webu mimo jiné najdete:

  • vizi mladých lidí ve 4 oblastech fungování společnosti: sociální spravedlnost, udržitelná doprava, udržitelná ekonomika a smysluplné vzdělávání
  • oblasti jsou doplněné o infografiky a videa s odborníky, které jsou volně k užití jako vzdělávací materiály 
  • podrobný popis fází projektu, který pomůže jako podklad pro zorganizování podobné akce (třeba se studenty u vás ve škole) s využitím participativních formátů jako jsou živá knihovna nebo open space.

———

Projekt DEAL with it! realizujeme společně s dalšími evropskými organizacemi z Rakouska (ÖFSE), Německa (EPiZ) a Maďarska (Artemisszió). Projekt je kofinancován z programu Europe for Citizens Evropské unie.