Spustili jsme mobilní aplikaci: sbírejte s námi kroky za změnu v obuvnickém průmyslu

Víte, jak vznikly vaše boty? Byly při jejich výrobě zneužíváni dělníci? Jsou plné jedů? Nikdo neví. Spotřebitelé po celé Evropě „pochodují do Bruselu“ a požadují více informací o dodavatelském řetězci obuvnického průmyslu. Můžete se k nim přidat s aplikací CHANGE YOUR SHOES i vy. My všichni totiž máme právo vědět, jak se vyrábí naše boty. Obujme se společně do toho!

Aplikaci můžete stahovat zde: 

 

V aplikaci můžete zaznamenávat vaše kroky (1 metr = 1,6 kroku, ne rychleji než 20 km/h) a věnovat je virtuálnímu pochodu na Brusel. Můžete zde sledovat, kolik kroků denně uděláte nebo se podívat, jak postupujeme společně v Evropě. Vytvořte si vlastní skupinu a spolu se virtuálně projděte až do Bruselu! Společně potřebujeme dosáhnout 59 milionů kroků do našeho cíle. Pojďte s námi! Každým krokem se přiblížíme Bruselu a dáme větší váhu našim požadavkům.

Požadujeme, aby EU zavedla legislativu, podle níž budou mít výrobci a prodejci bot povinnost informovat v jednoduché a srozumitelné formě spotřebitele o podmínkách, za kterých byly vyrobeny jejich boty a zda neobsahují nějaké škodlivé látky.  Pro více informací se v aplikaci podívejte na menu Požadavky.

A co se stane, když dopochodujeme až do Bruselu? Zorganizujeme předávací akci, kde představíme naše požadavky ohledně větší transparentnosti v dodavatelských řetězcích přímo těm zástupcům EU, kteří o těchto politikách rozhodují.

Společně můžeme změnit naše boty! Více informací najdete na www.obujsedotoho.cz.