Seminář: Injekce kritického myšlení pro každý den

O kritickém myšlení se v poslední době hodně mluví. Slyšíme, že je potřeba jej rozvíjet a podporovat. Ale co to vlastně kritické myšlení je, jak vypadá a co se při něm děje? Přijďte na jednodenní seminář, během kterého prozkoumáte, co to vlastně znamená myslet kriticky, jaké dovednosti kritické myšlení vyžaduje a jak jej můžeme trénovat v každodenních situacích.

 

V průběhu semináře se budeme se inspirovat modelem kritického myšlení podle Stephena Brookfielda, který nás povede ke zkoumání předpokladů, na nichž stavíme naše názory a postoje. Společně si projdeme praktická cvičení, která nám pomohou předpoklady odhalovat a ověřovat. Zaměříme se také na dovednosti potřebné k vedení smysluplné diskuze a formulování otázek, jež podporují kritické a kreativní myšlení. Účastníci a účastnice by měli odejít s konkrétní představou, jak dovednosti podporující kritické myšlení rozvíjet v každodenních situacích.

Pro koho: Seminář je určen komukoliv, koho téma zajímá, nehledě na profesi či věk.

Kdy POZOR – ZMĚNA TERMÍNU: 28. dubna 2017 (9.00 – 16.00)

Kde: NaZemi – Centrum Syřiště, Kounicova 42, Brno (1. patro)

Cena: 600 Kč

Snížená cena 500 Kč pro absolventy a absolventky kurzu Kritické myšlení a globální témata, studenty a studentky, učitele a učitelky ZŠ, SŠ a nezaměstnané.

Přihlášky: závaznou přihlášku můžete vyplnit ZDE

Informace: pro více informací pište na vzdelavani@nazemi.cz nebo volejte 777 110 434

Lektorka: Kristýna Hrubanová

V NaZemi se věnuje převážně globálnímu vzdělávání, tedy jak se společně učit pro život v komplexním, propojeném světě. Vede kurzy pro pedagogy a pedagožky Kritické myšlení a globální témata, facilituje skupinové procesy. O vzdělávacích a dalších tématech bloguje na EDUin.cz.