Seminář: Formativní hodnocení – jak začít?

Lámete si hlavu s tím, jak smysluplně hodnotit a nestačí vám jen klasické známky? Chcete získat inspiraci a konkrétní podněty pro to, jak začít hodnotit tak, aby hodnocení podporovalo učení? Pokud ano, přijďte na jednodenní seminář, který pořádáme 3. března v Brně. Seminář je určen pro pedagožky a pedagogy, kteří přemýšlí o smyslu a dopadu hodnocení na své svěřence a chtějí se inspirovat, jak s formativním hodnocením postupně začít. 

 

Formativní hodnocení je hodnocení, které podporuje v dalším učení. Je formulováno popisným jazykem, vztahuje se k předem stanoveným kritériím a jasně sděluje, co učící se zvládá a do jaké míry. Tím umožňuje plánování dalšího učení. Je to hodnocení, které pomáhá udržovat motivaci a přebírat za svůj pokrok odpovědnost. V průběhu semináře si představíme jednotlivé složky takového hodnocení a procvičíme si jeho formulaci.

Seminář se bude konat 3. března od 9 do 17 hodin v Centru Syřiště, Kounicova 42. Přihlašovat se můžete do 16. 2. 2020 zde. Cena semináře je 1 800 Kč (zlevněná 1 300 Kč*, solidární 2 200 Kč**)

Seminář lektorsky povedou Kristýna Hrubanová a Eliška Hanzlová. Na semináři budeme mimo jiné čerpat i sdílet zkušenosti z právě probíhajícího projektu Cestou vývojového kontinua, díky kterému spolupracujeme se čtyřmi školami z Jihomoravského kraje na zavádění formativního hodnocení. Více informací o projektu najdete zde.

*Zlevněná cena je určena pro studenty a studentky, rodiče na rodičovské dovolené, nezaměstnané, dobrovolníky a dobrovolnice NaZemi, příp. dle domluvy.

**Zaplacením solidární ceny podpoříte účast na našich kurzech a seminářích těch zájemců, kteří si ji vzhledem ke své životní situaci nemohou dovolit. Mnohokrát vám za to děkujeme.