Čas : dorůst

Na co je čas? Dorůst! První česká kniha o nerůstu je na světě

Kniha Čas : dorůst je první česká kniha o nerůstu.

V pdf si ji můžete stáhnout zdarma tady.

Jak žít dobrý život, dostupný pro všechny, v mezích jedné planety? Jak v tomhle světě nejen přežít, ale žít dobře a vytvořit si radostný prostor pro dostatek? To jsou hlavní otázky, na které se zaměřuje 11 textů od 12 českých autorů a autorek, které v uplynulém roce vyšly pro časopis Alarm a teď je najdete v naší nové knize.

Čas : dorůst Čas : dorůst

V knize najdete nejen články, které představují různorodou kritiku růstové společnosti, ale také vizi nerůstové společnosti s konkrétními politickými návrhy, např. v oblasti vlastnictví, práce či byznysu. Závěrečné texty se věnují tématu strategie socio-ekologické nerůstové transformace. Možná vám na Alarmu přišlo, že články byly opravdu dlouhé a vypadaly spíše jako kapitoly do knihy. To proto, že byly psané právě s tímto záměrem. V tištěné formě se budou číst rozhodně lépe. Kromě publicistických textů je v knize několik básní a provokativní ilustrace, které nám pomáhají zapojit do čtení další formy vnímání a naše smysly.

Nemáte tištěnou knihu a chtěli byste? Chystáme dotisk. Zapište se do pořadníku a až kniha zase bude, ozveme se vám.

Kniha vyšla díky podpoře Nadace Rosy Luxemburgové a nemůže být prodávána.

Přesto bychom vás chtěli vyzvat, pokud je to ve vašich možnostech, abyste při vyzvedávání knihy přispěli na naše další nerůstové snahy. Máme totiž spoustu energie, ale bohužel už ne dostatečného finančního ohodnocení. Nerůst - záložka Nerůst - taška

Šiřte knihu a myšlenky nerůstu dál

Přibližně 60 knih poputuje do regionálních knihoven po celé zemi, aby se o nerůstu šířilo povědomí i mezi těmi, kteří nebudou mít svůj výtisk. Proto i vás chceme vyzvat, abyste knihu co nejvíce sdíleli s ostatními. I tím nám můžete pomoci naplňovat naší vizi.

Foto: Martin Vyhnal