Čas : dorůst

Na co je čas? Dorůst! První česká kniha o nerůstu je na světě

Kniha Čas : dorůst je řádně pokřtěná a čeká na své první čtenáře a čtenářky.

Jak žít dobrý život, dostupný pro všechny, v mezích jedné planety? Jak v tomhle světě nejen přežít, ale žít dobře a vytvořit si radostný prostor pro dostatek? To jsou hlavní otázky, na které se zaměřuje 11 textů od 12 českých autorů a autorek, které v uplynulém roce vyšly pro časopis Alarm a teď je najdete v naší nové knize.

Čas : dorůst Čas : dorůst

V knize najdete nejen články, které představují různorodou kritiku růstové společnosti, ale také vizi nerůstové společnosti s konkrétními politickými návrhy, např. v oblasti vlastnictví, práce či byznysu. Závěrečné texty se věnují tématu strategie socio-ekologické nerůstové transformace. Možná vám na Alarmu přišlo, že články byly opravdu dlouhé a vypadaly spíše jako kapitoly do knihy. To proto, že byly psané právě s tímto záměrem. V tištěné formě se budou číst rozhodně lépe. Kromě publicistických textů je v knize několik básní a provokativní ilustrace, které nám pomáhají zapojit do čtení další formy vnímání a naše smysly.

Vyzvedněte si svoji knihu v Brně a Praze

Knihy si můžete vyzvednout v Brně a v Praze na těchto místech:

Obchod NaZemi

Kounicova 42, Brno
Pondělí–čtvrtek, 14.00–18.00
obchod.nazemi.cz

Tři ocásci

třída Kpt. Jaroše 18, Brno
Pondělí–pátek, 17.00–23.00
triocasci.cz

Prodejna Bezobalu Hradčanská

Pod kaštany 5, Praha 6 – Dejvice
Pondělí–pátek, 8.00–20.00, sobota 10.00–18.00
bezobalu.org

Kniha vyšla díky podpoře Nadace Rosy Luxemburgové a nemůže být prodávána. Přesto bychom vás chtěli vyzvat, pokud je to ve vašich možnostech, abyste při vyzvedávání knihy přispěli na naše další nerůstové snahy. Máme totiž spoustu energie, ale bohužel už ne dostatečného finančního ohodnocení. Pokud je pro vás těžké určit, kolik darovat, doporučený příspěvek je 250 korun. Pokud jsou vaše finanční možnosti větší, moc oceníme i vyšší dary. Naopak, pokud by byl pro vás jakýkoliv finanční dar bariérou, knihu si vemte i bez příspěvku. Knih je pouze omezený počet, proto je nevystavujeme, ale můžete si o ně říct na baru nebo u pokladny. Prosím, přineste si s sebou přesnou částku, kterou chcete přispět, abychom ušetřili čas těm, kteří vám knihu budou vydávat.

Nerůst na Vánoce

V NaZemi a ve Třech ocáscích na vás kromě knížek čekají také záložky a tašky s nerůstovým logem, které můžete využít jako dvojitý vánoční dárek: jejich pořízením a obdarováním potěšíte fandy nerůstu ve vašem okolí a ještě uděláte Vánoce nám, když nám pomůžete věnovat se šíření myšlenek našeho hnutí i v příštím roce. Cena tašky je 250 korun. Tašky jsou upcyklované – dostali jsme je již potištené a přišili na ně nášivku s naším logem.

Nerůst - záložka Nerůst - taška

E-knihu? Máme.

Kniha je dostupná i elektronicky. Čtěte, sdílejte, posílejte a nezapomeňte přispět na naše další aktivity.

 

Šiřte knihu a myšlenky nerůstu dál

Přibližně 60 knih poputuje do regionálních knihoven po celé zemi, aby se o nerůstu šířilo povědomí i mezi těmi, kteří nebudou mít svůj výtisk. Proto i vás chceme vyzvat, abyste knihu co nejvíce sdíleli s ostatními. I tím nám můžete pomoci naplňovat naší vizi.

 

Foto: Martin Vyhnal