Otevíráme přihlášky do druhého ročníku Nerůstové akademie

Řešení sociálně-ekologických krizí v rámci růstového kapitalismu nejsou dostatečná ani spravedlivá, proto potřebujeme hlubokou proměnu našeho ekonomického systému, ale i naší kultury. Otevíráme druhý ročník Nerůstové akademie – půlročního vzdělávacího programu o systémové změně, který kombinuje prvky teorie a praxe, vnitřní a vnější transformace, imaginativních vizí a pragmatických řešení.

Uzávěrka na přihlášky je 31. března 2024.

Z čeho se skládá studium?

  1. Účast na dvou víkendových, čtyřech jednodenních a třech online setkáních.
  2. Příprava na jednotlivá setkání v rozmezí 3–6 hodin: čtení textů, poslouchání podcastů, diskuze ve čtecí skupině.
  3. Praktický a vámi navržený mini-projekt na aplikaci nerůstu do vaší praxe či jeho šíření (strategie začlenění nerůstu do vlastní práce, popularizační článek na vybrané téma, přednáška pro veřejnost či organizaci, a jiné dle potřeb účastnictva).
  4. Dvě setkání s mentorkou či mentorem, se kterou budete diskutovat příležitosti a překážky v aplikaci nerůstu ve vašem kontextu.

Více informací o programu s konkrétními daty fyzických setkání najdete v Příručce s přihlašovacími informacemi.

Pro koho je Nerůstová akademie určená

Program je určen pro lidi z praxe, kteří mají zkušenost s prací na environmentálních, sociálních, politických nebo ekonomických změnách a chtějí společně zkoumat nové transformativní přístupy, ale v rámci každodenních činností nenachází čas na hlubší reflexi kořenů dnešních problémů, či na vzdělávání se o nově se vynořujících alternativách.

Hledáme vzdělavatele, političky, aktivisty, odborářky, podnikatele, novinářky, umělce a designérky, lidi z občanského sektoru, či kohokoliv jiného s chutí se vzdělávat do hloubky, aby mohl*a přispívat k hluboké transformaci naší společnosti. Naším cílem je vytvořit různorodou skupinu 20 lidí a učící se komunitu, pro kterou bude vzájemné učení obohacující.

Přihlašování

Přihlašovací formulář můžete závazně vyplnit do neděle 31. 3. Vzhledem k tomu, že odpovědi ve formuláři budou sloužit jako hlavní podklad pro výběr účastníků a účastnic, věnujte jeho vyplňování adekvátní péči.

O výsledcích vás budeme informovat emailem do 5. 4. (do té doby si prosím držte termíny rezervované). V případě velkého množství přihlášených je možné, že si s vámi domluvíme půlhodinový online rozhovor.

Pokud je ve vaší instituci, organizaci či kolektivu někdo další, koho nerůst zajímá, je možné se přihlásit i ve dvou.

Pokud byste měli jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás obrátit na nerust@nazemi.cz.

Činnost pracovního týmu nerůstu v organizaci NaZemi je financována primárně pravidelnými dary od podporovatelstva. Pokud Vám tato práce dává smysl, zvažte prosím podporu nerůstových činností.

Projekt se realizuje díky finanční podpoře Nadace Rosy Luxemburgové.

Informace

1. 03. 2024–31. 03. 2024

Kapacita: 20

Časová dotace: webináře, jednodenní setkání a víkendovky po dobu půl roku

Místo konání: Praha, Brno a Předklášteří

místo pro vložení kódu newsletteru