Iniciativa radí, jak můžete ve firmě ovlivnit dodržování lidských práv i vy

Co se stane, když se oděvní firma rozhodne změnit na poslední chvíli svoji zakázku a v továrně, která pro tuto firmu šije, musí narychlo měnit například barvu riflí? Jak zabezpečit, aby byl negativní dopad na dělníky a dělnice v továrně co nejmenší? Aktivní můžeme být nejen jako spotřebitelé, ale také jako zaměstnanci nebo zaměstnankyně. K tomu nás pobízí nová iniciativa Wellmade.

Iniciativa je určená pro pracovníky a pracovnice oděvních firem a ukazuje, jak každý zaměstnanec, ať už prodavač/ka, designér/ka nebo třeba manažer/ka logistiky mohou ovlivnit dodržování lidských práv v dodavatelském řetězci svého zaměstnavatele.

Wellmade nabízí možnosti jak zlepšovat firemní praxi na každé pracovní pozici, což ilustruje na konkrétních ukázkových případech. Nabízí také množství informací a návodů pro etičtější obchodní praxi. Zároveň Wellmade pořádá praktické otevřené semináře na zásadních evropských oděvních veletrzích, které navštěvují klíčoví zaměstnanci oděvních firem.

Iniciativa odstartovala v létě 2013. Podílejí se na ní: Fair Wear Foundation, Christliche Initiative Romero, SOMO, Ethical Trading InitiativeChrestelijk Nationaal Vakverbond.

Více informací najdete na: http://www.wellmade.org.