Hledáme ajťáka či ajťačku

Hledáme dobrovolníka či dobrovolnici na IT podporu zaměstnanců a zaměstnankyň NaZemi a správu SW i HW, s nimž v organizaci pracujeme. Podpora začíná u poměrně banálních problémů, které řešíme na každotýdenní bázi, posouvá se ale až ke složitějším úkonům, se kterými se nárazově setkáváme.

Pro první stačí rychlá konzultace a rada po telefonu či přes chat, u druhých to vyžaduje koncentrovanější zapojení a třeba i návštěvu u nás v kanceláři. Příkladem mohou být potíže se sítí, (pře)instalace programů či systémů, konzultace ohledně účetního a skladového softwaru MoneyS3 či našich webů atp. Pravidelně se jedná zejména o správu virtuálního serveru. Dovedeme si představit i dílčí spolupráci v některé z oblastí, zatímco o jinou se postará jiný dobrovolník/ice, vše je o domluvě.

Časová náročnost spolupráce: průměrně 4 hodiny týdně, nárazově náročnost vyšší, nástup co nejdříve

Místo realizace: převážně lze na dálku, čas od času nutná spolupráce v kanceláři na Kounicově 42, Brno

Nabízíme smysluplnou a zajímavou práci v příjemném kolektivu a prostor pro osobní rozvoj a realizaci, výborná fairtradová káva v kanceláři zdarma. Jedná se o zapojení na dobrovolnické bázi, v případě oboustranné spokojenosti může být po čase u rozsáhlejších projektů možnost placené brigády. Pozici je možné uznat i jako školní praxi, preferujeme ale dlouhodobější spolupráci.

Co je potřeba umět a vědět:

  • správce IT/IS,
  • správa VPS,
  • správa počítačů a sítě menšího rozsahu (cca 10-15 počítačů),
  • podpora uživatelů,
  • předpoklady: znalost správy webového serveru (linuxový server, Apache, PHP, MySQL, ISPConfig), zkušenosti s HTML a CSS, základy práce s grafikou.

V případě zájmu se ozvěte koordinátorce dobrovolníků a dobrovolnic Petře Frühbauerové na mail petra.fruhbauerova@nazemi.cz.

Tento inzerát si můžete v pdf stáhnout zde.