Dorazili jsme do Bruselu!

Společnými silami jsme prostřednictvím mobilní aplikace Change Your Shoes v Evropě sesbírali potřebných 59 milionu kroků, abychom na symbolické cestě došli až do Bruselu. Také lidé v České republice vyjádřili jasně svoji solidaritu a neváhali se aktivně zapojit. Věnovali přes 3 000 kilometrů pochodu za zlepšení pracovních podmínek v globalizovaném obuvnickém průmyslu. Je to velký úspěch!

Díky vám všem můžeme nyní lépe prosazovat naše požadavky, skutečně se do toho obout a přispět k důstojnému životu zaměstnanců koželužen i dodavatelských továren. Přípravy předávací akce v Bruselu jsou již v plném proudu. Političtí představitelé EU obdrží naše požadavky podpořeny vaším aktivním přístupem.

Transparentnost dodavatelských řetězců je prvním tématem, na které se zaměříme. Požadujeme, aby EU zavedla legislativu, na základě které budou mít výrobci i prodejci povinnost jednoduchou a srozumitelnou formou informovat spotřebitele o podmínkách výroby a případném obsahu škodlivých látek v obuvi.

Tuto interaktivní petici jsme realizovali v rámci  kampaně Obuj se do toho, která bojuje za transparentní dodavatelských řetězec obuvnického průmyslu. Viděli jste už videa, která jsme v rámci této kampaně společně se studiem Družina natočili? Video s Annou Polívkovou se v 18 zemích dostalo k 30 milionům lidí.

youtube://v/mMivqgLcfs8

youtube://v/ynb6VlCgEVk

Aktuální informace můžete sledovat i nadále na našem webu www.obujsedotoho.cz, na FB profilu nebo se přihlásit k odběru našeho newsletteru.

Společně můžeme postupně řadu věcí změnit.

Děkujeme za podporu!